Compliance Services

Od ponad 10 lat wspieramy firmy w zwalczaniu przestępczości „białych kołnierzyków” oraz w przestrzeganiu norm Compliance w transakcjach bankowych i transakcjach finansowania handlu. Nasza weryfikacja obejmuje szeroki zakres produktów, takich jak płatności, akredytywy, gwarancje, inkasa oraz papiery wartościowe.

Analizujemy transakcje z obszaru Polski, Europy oraz reszty świata

Jak możemy Ci pomóc?

Płatności

Pomagamy w procesach obejmujących analizę płatności typu SEPA oraz SWIFT. Oceniamy transakcje pod kątem naruszenia sankcji międzynarodowych.

Akredytywy, inkasa i gwarancje

Zajmujemy się analizą akredytyw, gwarancji oraz oceną transakcji pod kątem naruszenia sankcji międzynarodowych.

Papiery wartościowe

Analizujemy transakcje związane z papierami wartościowymi i oceniamy je pod kątem naruszenia sankcji międzynarodowych.

Przeciwdziałanie praniu pieniędzy (AML)

Zapobiegamy praniu brudnych pieniędzy dzięki analizie każdego dokumentu i transakcji, uwzględniając historię klienta i profile firm, drogę transportu, itd. Incydenty są odnotowywane i w razie potrzeby, zgłaszane.

Badanie finansowania terroryzmu

Weryfikujemy uczestników transakcji, eliminując ryzyko powiązań z organizacjami terrorystycznymi.

Bezpieczne transakcje

Poznaj świat Compliance

Wszystkie transakcje są weryfikowane w aplikacji, która pomaga naszemu zespołowi ocenić, czy w danym przypadku istnieje ryzyko prania pieniędzy, finansowania terroryzmu oraz ryzyko naruszenia sankcji międzynarodowych. Działamy w oparciu o listy sankcji UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii – EU-law (EU-Sanctions lists, HM Treasury list (GB), SECO-list (CH)), sankcji USA (OFAC lists), a także wewnętrzne listy sankcji klienta.

Po zakończeniu procesu weryfikacji, nasi pracownicy podejmują decyzję o uwolnieniu lub wstrzymaniu transakcji. Każdego dnia stuosobowy zespół przetwarza ok. 150 tys. transakcji, które podlegają dwuetapowej weryfikacji. Badamy firmy, instytucje finansowe, kraje, miasta, statki i samoloty, a także przeprowadzamy analizy wiadomości, obejmując obszary takie jak: EBA, TGT, płatności wysoko kwotowe; MT101 – płatności gotówkowe; MT103, MT202; SEPA Płatności (SDD,SCT and R-TX) oraz stałe płatności.

Atuty dla Twojego biznesu

  • Elastyczność: Oferujemy szybką implementację procesu i elastyczne dostosowanie się do zmieniających się wolumenów.
  • Języki: Zatrudniamy pracowników ze znajomością języka angielskiego, a także niemieckiego, co przekłada się na poprawne zrozumienie klienta i jego potrzeb.
  • Wielosystemowość: Mamy doświadczenie w pracy na różnych systemach udostępnionych przez klienta.

Co możemy zrobić dla Ciebie?

  • Zoptymalizować zgodność z przepisami: Pomóc w utrzymaniu zgodności z obowiązującymi regulacjami, aby uniknąć potencjalnych konsekwencji prawnych i kar finansowych. 
  • Minimalizować ryzyko: Pomóc w minimalizacji ryzyka związanego z naruszeniem przepisów, co wpłynie na ochronę reputacji mojej firmy.  

Współpracuj z CERI

Nasza filozofia opiera się na skuteczności, elastyczności i odpowiedzialności, co przekłada się na sukces naszych partnerów i naszego zespołu.