Od ponad 10 lat wspieramy firmy w zwalczaniu przestępczości „białych kołnierzyków” oraz w przestrzeganiu norm Compliance w transakcjach bankowych i transakcjach finansowania handlu. Nasza weryfikacja obejmuje szeroki zakres produktów, takich jak płatności, akredytywy, gwarancje, inkasa oraz papiery wartościowe.
Analizujemy transakcje z obszaru Polski, Europy oraz reszty świata
Poznaj świat Compliance
Wszystkie transakcje są weryfikowane w aplikacji, która pomaga naszemu zespołowi ocenić, czy w danym przypadku istnieje ryzyko prania pieniędzy, finansowania terroryzmu oraz ryzyko naruszenia sankcji międzynarodowych. Działamy w oparciu o listy sankcji UE, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii – EU-law (EU-Sanctions lists, HM Treasury list (GB), SECO-list (CH)), sankcji USA (OFAC lists), a także wewnętrzne listy sankcji klienta.
Po zakończeniu procesu weryfikacji, nasi pracownicy podejmują decyzję o uwolnieniu lub wstrzymaniu transakcji. Każdego dnia stuosobowy zespół przetwarza ok. 150 tys. transakcji, które podlegają dwuetapowej weryfikacji. Badamy firmy, instytucje finansowe, kraje, miasta, statki i samoloty, a także przeprowadzamy analizy wiadomości, obejmując obszary takie jak: EBA, TGT, płatności wysoko kwotowe; MT101 – płatności gotówkowe; MT103, MT202; SEPA Płatności (SDD,SCT and R-TX) oraz stałe płatności.
Czasem wydaje się, że aby być bardziej ekologicznym, musimy podjąć ogromne kroki i wprowadzić rewolucyjne zmiany. Jednak prawda jest taka, że w naszym codziennym życiu istnieje wiele sposobów, aby być bardziej przyjaznym dla środowiska, poczynając od zmiany nawyków żywieniowych, poprzez wybór środków transportu, aż po ograniczanie zużycia plastiku.
Blisko 66% kadry zarządzającej w CERI stanowią kobiety. Odsetek ten znacznie przewyższa średnią ogólnopolską – 44% oraz Unii Europejskiej – 34% (dane za III kwartał 2020 roku, według Eurostat). Co sprawia, że kobiety w naszej firmie tak dobrze odnajdują się na stanowiskach kierowniczych? I czy płeć w ogóle wpływa na szanse awansu?
Jak powinna wyglądać netykieta? „Bekanie, dłubanie w nosie, siorbanie” – podczas spotkań zdarzają się również rzeczy, które nie są zapisane w agendzie. Jak powinna wyglądać netykieta profesjonalnych spotkań online? Tym pytaniem zajął się czteroosobowy zespół z grupy DC w ramach taktu agile.
Nasza filozofia opiera się na skuteczności, elastyczności i odpowiedzialności, co przekłada się na sukces naszych partnerów i naszego zespołu.
Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.