| Ludzie i środowisko

Nasz sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych

Od dłuższego czasu w CERI dojrzewała idea, by zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Podejmując tą inicjatywę chcieliśmy włączyć się w aktywizację osób niepełnosprawnych, w których drzemie ogromy potencjał.

Autor:
Marta Świerk
Manager

Realizację tych planów opóźniły jednak wyzwania, które pojawiły się na naszej drodze. Trudności w dotarciu do potencjalnych kandydatów, skomplikowany formalnie proces zatrudnienia oraz niewielkie doświadczenie we współpracy z osobami niepełnosprawnymi to tylko niektóre z nich. Mimo to nasz HR nie poddawał się i nieustannie dążył do zwiększenia zatrudnienia osób niepełnosprawnych w CERI. Ostatecznie udało się  nawiązać współpracę z instytucją wspierającą rekrutacje tego typu, która otworzyła przed nami nowe perspektywy i zachęciła do wystartowania w sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych.

Rozgrzewka, czyli faza pełna przygotowań do zatrudnienia osób niepełnosprawnych

Pierwsze pozytywne doświadczenia z crowd workingiem udowodniły, że praca w pełni zdalna jest możliwa. Szkolenia realizowane online również przebiegały sprawnie i bez zakłóceń. Wiedzieliśmy więc, że forma telepracy ma szansę sprawdzić się w przypadku osób niepełnosprawnych, tak by zapewnić im maksymalny komfort pracy bez fizycznej obecności w biurze. Idea kiełkująca w CERI od dłuższego czasu przerodziła się w projekt pod nazwą „Employment of people with disabilities (Zatrudnianie osób z niepełnosprawnością)”. Jego głównym celem było zatrudnianie osób niepełnosprawnych w formie telepracy.

Do biegu, gotowi, start!

Swoją pracę rozpoczęliśmy od zbadania możliwości zatrudniania osób niepełnosprawnych w departamentach CERI w porównaniu z liczbą wakatów do obsadzenia. Zebrane dane pozwoliły na określenie, w których zespołach osoby niepełnosprawne mają szansę na efektywne wykonywanie zadań. Następnie musieliśmy odpowiedzieć na pytanie, czy jesteśmy w stanie dotrzeć do kandydatów samodzielnie i zapewnić sprawny przebieg zatrudnienia.

Nasz sprint po lepsze jutro dla osób niepełnosprawnych

Po wielu analizach doszliśmy do wniosku, że wsparcie instytucji zewnętrznej ułatwi nam cały proces.

Szukaliśmy wsparcia przede wszystkim w rekrutacji osób niepełnosprawnych, merytorycznego nadzoru w trakcie procesu zatrudniania oraz ewentualnej pomocy zatrudnionym kandydatom (np. w dotrzymywaniu KPI lub – w razie wystąpienia trudności – we współpracy).

Wnikliwie analizowaliśmy wszystkie oferty. Grupa projektowa za najlepszy wybór uznała Fundację Promocji Pracy Zdalnej InSpatium, z którą rozpoczęliśmy współpracę.

Docierając do mety

Aktualnie zespół HR ściśle współpracuje z InSpatium, by w dalszym ciągu rozwijać ideę aktywizacji zawodowej wśród osób niepełnosprawnych. Każda rekrutacja poddawana jest analizie przez Fundację, a rozmowy z kandydatami odbywają się na bieżąco. W ramach projektu przeszliśmy długą drogę, by wypracować rozwiązania odpowiadające zarówno potrzebom osób niepełnosprawnych, jak i CERI.

Najnowsze artykuły:

Zarządzanie działalnością operacyjną z DCide

| Finanse i biznes

DCide pomaga w zarządzaniu dużą firmą, dzięki niemu Ty i Twój zespół wejdziecie na wyższy poziom organizacji pracy.

Rozwój przez duże „R”

| Praca i rozwój

W CERI o rozwój pracowników dba nasz niezawodny Departament Rozwoju, Szkoleń i Rekrutacji. Nieustannie coś planuje, organizuje i proponuje, tak by każdy pracownik miał szansę rozwijać swoje umiejętności, kompetencje i karierę razem z CERI.

Compliance Services

Praca w Compliance – kariera bez rutyny

| Praca i rozwój

„Compliance” to dziś słowo-klucz w branży finansowej. Specjaliści w tym obszarze zyskują ciekawą pracę i dobre zarobki. Jak najlepiej rozpocząć swoją przygodę z pracą w Compliance?

Pierwszy krok w metodyce Agile

| Praca i rozwój

Upowszechnienie metodologii Agile stało się w ostatnim czasie małym „przewrotem kopernikańskim” w naszej firmie. Magiczne słowo „projekty” i nowy sposób pracy są udziałem coraz większej grupy osób. Dlatego zapytaliśmy kilkoro debiutantów o ich pierwsze wrażenia z pracy w metodyce Agile i odczucia z nią związane.

Bądź eko!

| Ludzie i środowisko

Nikt nie lubi się ograniczać, jeśli chodzi o życie prywatne. Oznacza to na przykład, że czasami chcesz jechać krótszą drogą do pracy, ponieważ jesteś spóźniony lub że kupujesz konkretną kiełbasę od rzeźnika, ponieważ tak ją uwielbiasz.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.