System Whistleblowing

Przyłącz się do walki z przestępczością finansową

Straty gospodarcze spowodowane przestępstwami finansowymi stają się coraz częstsze.

CERI dokłada wszelkich starań, by klienci oraz pracownicy nie stali się ofiarami przestępstw finansowych lub nie zostali w nie wciągnięci w jakikolwiek sposób i by ich produkty i procesy nie zostały wykorzystane do popełnienia oszustwa.

Zapobieganie i wykrywanie przestępstw finansowych jest kluczowym elementem naszej kultury korporacyjnej. Jesteśmy zobowiązani do integralności wewnątrz firmy oraz w kontaktach z klientami i powinniśmy przykładać szczególną wagę do sposobu, w jaki prowadzimy interesy.

CERI pragnie zachęcić wszystkich do przyłączenia się do walki z przestępczością finansową poprzez dokonywanie zgłoszeń dotyczących podejrzanych zachowań. Badania pokazują, iż zgłoszenia od pracowników, klientów lub stron trzecich często przyczyniają się do ujawnienia aktów przestępczości finansowej, a w rezultacie do prowadzenia dochodzenia i wniesienia oskarżenia.

Raportowanie online

Dlatego też wprowadziliśmy standardowy system raportowania funkcjonujący poza naszymi dotychczasowymi kanałami komunikacyjnymi (jak Departament Bezpieczeństwa, Kontroli Wewnętrznej i Compliance). System BKMS (Business Keeper Monitoring System) jest aplikacją internetową umożliwiającą pracownikom, klientom oraz stronom trzecim raportowanie online o każdej porze potencjalnych działań wskazujących na nadużycie, mających wpływ na CERI.

Cenimy otwartą komunikację i mamy nadzieję, że podejmą Państwo decyzję o dokonaniu zgłoszenia ujawniając własne dane. Jeśli czują się Państwo bardziej komfortowo nie podając własnych danych, istnieje możliwość przesłania raportu w sposób anonimowy. W każdym przypadku Państwa informacje będą traktowane jako ściśle poufne. Zachęcamy do konfiguracji elektronicznej skrzynki odbiorczej w systemie. Umożliwi nam ona prowadzenie z Państwem komunikacji oraz właściwe prowadzenie dochodzenia i poszukiwanie niezbędnych informacji.

System stworzyliśmy celem przyjmowania dokonywanych w dobrej wierze zgłoszeń dotyczących możliwych działań przestępczych. Użytkownicy nie mogą nadużywać systemu w celu składania raportów fałszywych lub zniesławiających, co może prowadzić do negatywnych konsekwencji prawnych dla zgłaszającego.

W razie jakichkolwiek wątpliwości czy pytań zawsze mogą skontaktować się Państwo bezpośrednio z Departamentem Bezpieczeństwa, Kontroli Wewnętrznej i Compliance, np. telefonicznie, mailowo, przy użyciu poczty lub osobiście.

Prosimy o użycie następującego linku, by skorzystać z systemu BKMS:

https://www.bkms-system.net/bkwebanon/report/