| Ludzie i środowisko

Ekologiczne podsumowanie 2023 roku

W CERI zawsze byliśmy przekonani, że biznes może być siłą dobra dla środowiska, dlatego nieustannie dążymy do innowacyjnych rozwiązań, które wspierają naszą misję ochrony planety.

Autor:
Katarzyna Wróblewska
Departament Marketingu i Projektowania

W 2023 roku skupiliśmy się na intensyfikacji naszych wysiłków ekologicznych, podejmując szereg działań mających na celu zmniejszenie śladu węglowego oraz promowanie zrównoważonego rozwoju. W niniejszym artykule podsumujemy nasze najważniejsze inicjatywy minionego roku.

Redukcja śladu węglowego i działania ekologiczne

Jednym z najbardziej zauważalnych sukcesów zeszłego roku było zmniejszenie śladu węglowego o imponujące 25% w przeliczeniu na pracownika w porównaniu z rokiem 2022. To osiągnięcie jest szczególne, biorąc pod uwagę wzrost liczby pracowników o 4,7%. Do tego sukcesu przyczyniły się takie działania jak: redukcja zużycia energii o 16% oraz korzystanie z zielonej energii w naszej lokalizacji na ulicy Zakładowej w Łodzi.

Podpisanie umowy umożliwiającej pełne korzystanie z zielonej energii, instalacja lamp LED w kuchniach oraz w każdym open space to tylko niektóre z ekologicznych osiągnięć w naszej lokalizacji Wersalska w Łodzi. Zredukowaliśmy także zużycie energii poprzez reorganizację biura czyli likwidację części powierzchni biurowej. Wpłynęło to na oszczędność energii i ogrzewania.

W naszej lokalizacji – Zakładowej w Łodzi – przez cały rok efektywnie korzystaliśmy z wyprodukowanej energii przez instalację fotowoltaiczną. Uruchomiliśmy także projekt instalacji pomp ciepła, które przyczynią się do dalszej redukcji naszego śladu węglowego.

Wspólne ekologiczne inicjatywy

Wraz z pracownikami CERI, zorganizowaliśmy szereg inicjatyw, które miały pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Działania takie jak „Sprzątanie Świata” w Łodzi i w Białystoku czy „Dzień Baterii” nie tylko angażowały naszą społeczność, ale również przyczyniały się do konkretnych działań na rzecz ochrony środowiska. Wspólnie zebraliśmy 25 kg baterii! Nie zapomnieliśmy również o owadach, którym przygotowaliśmy specjalne domki na drzewach przy biurach w Łodzi i w Białymstoku.

Nowy pracownik wybiera, my sadzimy drzewa

Wprowadzenie platformy on-boardingowej oraz możliwość wyboru między pakietem powitalnym a posadzeniem drzewa w imieniu nowego pracownika, przyczyniło się do zakupu 58 drzewek i dalszego wsparcia ekologii. Okazało się, że około 50% nowych pracowników wspiera działania ekologiczne, wybierając zasadzenie drzewa!

Patrząc w przyszłość, już planujemy kolejne ekologiczne inicjatywy na rok 2024. Jesteśmy pewni, że nasze zaangażowanie w ochronę środowiska będzie kontynuowane, a działania CERI będą miały dalszy pozytywny wpływ na planetę. Pozostajemy zobowiązani do dalszej pracy na rzecz zrównoważonego rozwoju, widząc w nim nie tylko naszą misję, ale również klucz do lepszego jutra.

Ta strona wykorzystuje pliki typu cookie. Dowiedz się więcej o naszych ciasteczkach w polityce prywatności.