Co robimy

CERI oferuje szeroki zakres usług bankowych i finansowych. Poczynając od prostych, a kończąc na tych najbardziej zaawansowanych. Zawsze jednak jedno pozostaje niezmienne – nasze usługi biznesowe świadczymy niezawodnie i skutecznie. Potwierdzają to przyznane nam certyfikaty ISO 27001, ISO 9001 oraz ISO 22301.

Compliance Services

Compliance to jeden z najbardziej kluczowych obszarów biznesu we współczesnym świecie. Daje pewność, że działalność wykonywana jest w zgodzie z istniejącym prawem i wewnętrznymi regulacjami firm.

Od wielu lat nasz zespół wspiera Commerzbank AG w zwalczaniu przestępczości „białych kołnierzyków” oraz przestrzeganiu norm Compliance w transakcjach bankowych i transakcjach finansowania handlu.

Aktualnie CERI rozszerza znacząco ten obszar swojej działalności. Nowi klienci, produkty oraz usługi przyczynią się do wzmocnienia naszego centrum kompetencji a także zapewnią naszym pracownikom najwyższy poziom szkoleń Compliance i doświadczenia operacyjnego.

Smart Automation (Robotic Process Automation – RPA)

Dzięki automatyzacji zwiększamy efektywność procesów biznesowych, przyspieszając czas ich realizacji oraz jednocześnie podnosimy ich jakość przez redukcję do zera prawdopodobieństwa wystąpienia błędów. Najpierw analizujemy procesy biznesowe, następnie konfigurujemy je, korzystając z oprogramowania Blue Prism i przeprowadzamy testy, by finalnie wdrożyć Smart Automation na produkcji, kontrolując i utrzymując ciągłość ich działania.

Na każdym etapie automatyzacji ważne są dla nas precyzyjna analiza procesu we współpracy z klientem, jego dokładna konfiguracja w Blue Prism i przygotowanie szczegółowej dokumentacji.

Know Your Customer (KYC)

Know Your Customer (KYC), czyli analiza wiarygodności partnerów biznesowych, jest fundamentem budowania relacji w zglobalizowanej gospodarce. CERI posiada już cztery lata doświadczenia w obszarze KYC, świadcząc usługi dla 12 europejskich krajów i z sukcesem stawiając czoła tysiącom najbardziej wymagających wyzwań.

Nasz doświadczony zespół ekspertów został w całości przeszkolony i certyfikowany przez Lysis Financial i działa w oparciu o najlepsze w swojej klasie rozwiązania z zakresu Data Intelligence: Bankers Almanac, Lexis Nexis, Factiva, World-Check, Orbis, dostarczając klientom szczegółowa analizę 24/7.

Zarządzanie dokumentacją – digitalizacja i archiwizacja

Ponad 20 lat doświadczenia!

W zarządzaniu dokumentacją dorównać może nam niewielu. Wieloletnie doświadczenie w tym zakresie pozwoliło CERI na wypracowanie kompleksowych, nowatorskich rozwiązań oraz zbudowanie zespołu profesjonalistów, którzy każdego dnia skutecznie i niezawodnie realizują zlecone zadania.

Bezpieczeństwo powierzonej dokumentacji oraz przetwarzania danych, wysoka jakość i zachowanie ciągłości działania, to nasze priorytety.

Realizujemy usługi z zakresu:

 • Digitalizacji dokumentacji – prowadzenie archiwum elektronicznego
 • Archiwizacji dokumentacji – prowadzenie archiwum papierowego
 • Zarządzania danymi – wprowadzanie / aktualizowanie danych / statusów
 • Prowadzenia e-Kancelarii

 

Testowanie aplikacji

Dobrze przetestowana aplikacja równa się zadowolony użytkownik. Właśnie taką misję wypełnia Centrum Testów CERI.

Naszym priorytetem, jak zawsze, jest bezpieczeństwo danych i zachowanie poufności. Wszystkie nasze działania na rzecz klientów objęte są zarówno normami ISO, jak i wewnętrznymi standardami bezpieczeństwa obowiązującymi w całej Grupie Commerzbanku. Nasi testerzy regularnie przechodzą szkolenia w dziedzinie bezpieczeństwa, a nad zachowaniem norm czuwa Dział Compliance.

Możemy podnieść jakość Twojego produktu poprzez przeprowadzenie testów funkcjonalnych oraz przyspieszyć Twój proces za pomocą wprowadzenia automatycznych testów regresji. Ponadto dostarczamy listy błędów oraz tworzymy przejrzyste raporty z testów, które zawierają rzetelne informacje o jakości Twojego oprogramowania.

Płatności

Zaufanie jest podstawową wartością! Jako firma mająca swe korzenie w sektorze bankowym rozumiemy tę prawdę lepiej niż ktokolwiek inny. Dzięki temu jesteśmy niezawodnym partnerem w realizacji procesów biznesowych związanych z płatnościami. Od lat skutecznie rozwijamy ten obszar, z sukcesem stawiając czoła najbardziej wymagającym wyzwaniom.

Priorytetowo traktujemy zapewnienie bezpieczeństwa informacji, a wszystkie środki podjęte do fizycznej ochrony danych odpowiadają ustaleniom indywidualnie określonym w umowach z naszymi klientami.

Wsparcie Usług Bankowych

Magiczny „Back Officeˮ, czyli miejsce niewidoczne dla oka klienta, ale kluczowe dla każdej instytucji finansowej.

To tutaj dokonuje się weryfikacja dokumentów, sprawdzanie wniosków, administrowanie kontami klientów oraz mnóstwo innych zadań kluczowych dla banku.

Czym się zajmujemy?

 • Administrowanie kontami klientów
 • Zarządzanie danymi
 • Analiza i weryfikacja dokumentacji klientów
 • Weryfikacja poprawności danych

Procesy HR

Oferujemy bardzo szeroką gamę usług z zakresu niemieckojęzycznych procesów administracji HR. Pierwsze procesy rozpoczęliśmy w październiku 2015 r. Obecnie obsługujemy prawie 200 różnych procesów i dalej się rozwijamy.

W obszarze lokalnych procesów HR zapewniamy profesjonalne wsparcie i rozwiązania kadrowo-płacowe. Od wielu lat specjalizujemy się w tej dziedzinie zarówno wewnętrznie, obsługując ponad 900 naszych pracowników, jak i świadcząc usługi naszym klientom.

Procesowanie Transakcji Finansowania Handlu

Wspieramy Commerzbank i jego klientów w bezpiecznym realizowaniu transakcji w handlu międzynarodowym. Obsługujemy oddziały Commerzbanku w Europie i Brazylii.

W ramach naszych zadań weryfikujemy transakcje handlu zagranicznego pod kątem zgodności z regulacjami dotyczącymi sankcji i embarg, AML, przeciwdziałaniu finansowania terroryzmu, przestępstwom oraz wyłudzeniom.

Wykonujemy całkowitą obsługę operacyjną następujących produktów:

 • Akredytywa Dokumentowa – eksport i import
 • Inkaso Dokumentowe – eksport i import
 • Rembursy międzybankowe
 • Finansowanie transakcji handlowych

DCide – Zarządzanie efektywnością działalności operacyjnej

DCide to oprogramowanie do zarządzania efektywnością działalności operacyjnej. Składa się z dwóch głównych modułów: dla pracownika i kierownika. Dzięki aplikacji kierownik może w prosty i przejrzysty sposób zarządzać zasobami, planować czas pracy zespołu, na bieżąco monitorować wydajność i efektywność, a także generować lub importować raporty. Pracownik zaś bez problemu uzupełni w aplikacji informację o nadgodzinach, sprawdzi wysokość premii i zaraportuje wyniki swojej pracy.

Dzięki DCide zyskasz:

• rejestr wszystkich czynności realizowanych przez pracowników;
• szybki dostęp dla kadry zarządzającej do informacji o bieżącej efektywności i terminowości realizowanych przez pracowników zadań;
• możliwość wielowymiarowej analizy danych ilościowych;
• możliwość rejestrowania oraz analizowania zgłoszonych reklamacji.

Potrzebujesz więcej informacji?

Skontaktuj się z naszym Działem Sprzedaży, umów spotkanie i dowiedz się, jak możemy wspierać Twój biznes.