News

CERI rozwija talenty – warsztaty dla testerów

9 lipca w CERI International w Łodzi odbyło się spotkanie dla testerów „Inżynieria wymagań – jakość, śledzenie i analiza wymagań a rola QA”. Całodniowe warsztaty przeprowadziła ekspertka w dziedzinie analizy wymagań Karolina Zmitrowicz.

W spotkaniu wzięło udział 21 uczestników. W warsztatach wzięli udział nie tylko czynni zawodowo testerzy, ale również świeżo upieczeni absolwenci. Tematyka spotkania oraz osoba Prelegentki zachęciła także testerów i specjalistów spoza Łodzi do odwiedzenia naszej firmy. Podczas trwającego osiem godzin spotkania Karolina Zmitrowicz, ekspert w branży IT, trener w dziedzinie inżynierii wymagań oraz analizy biznesowej, a także autorka licznych publikacji o testowaniu oprogramowania, zapoznawała uczestników z koncepcją identyfikacji, analizy i dokumentacji wymagań oraz rolą testera/QA w projektach IT.

Po części teoretycznej odbyła się część praktyczna. Uczestnicy wchodzili w rolę klientów i dostawców usług próbując w ten sposób wypracować dogodne dla obu stron rozwiązania. Celem warsztatów było zrozumienie relacji jakie łączą klienta z dostawcą, nauka konstruktywnej rozmowy i pozyskiwania informacji oraz dogłębna analiza wymagań. Prelegentka zaznajomiła uczestników z narzędziem Enterprise Architect, którego często używa w swojej pracy.

Warsztaty zorganizowane w ramach cyklu „CERI rozwija talenty” bardzo spodobały się uczestnikom, którzy wykazywali się dużym zaangażowaniem. Doceniono przede wszystkim Prelegentkę Karolinę Zmitrowicz oraz profesjonalizm organizacji spotkania i poziom merytoryczny wykładów.

W planach są kolejne wykłady i spotkania ze specjalistami. Zapraszamy!