News

Lean Champions Cup

Drugie miejsce naszej drużyny w Lean Champions Cup by ABSL to nie przypadek.

W dniu 4 grudnia 2017 roku odbył się turniej z elementami szkolenia pod nazwą Lean Champions Cup. Nazwa wydarzenia nie jest przypadkowa i bardzo mocno nawiązuje do najbardziej elitarnych, europejskich rozgrywek piłkarskich. Udział w tym wydarzeniu potwierdziły firmy takie jak Fujitsu (dwie drużyny), Infosys (trzy drużyny), Citi, Clariant, McCormic oraz oczywiście CERI International. Organizatorem wydarzenia była organizacja ABSL (Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych), która zrzesza firmy dostarczające nowoczesne usługi dla biznesu.

W ramach krótkich szkoleń między trzema rundami zostały przybliżone najprostsze narzędzia metodologii Lean oraz przedstawione zostały krótkie scenki pokazujące w praktyce jak łatwo radzić sobie ze stratami czy jak ważnym aspektem jest współpraca między Kadrą Kierowniczą a Pracownikami będącymi bezpośrednio w procesie.

Zadanie polegało na dostarczeniu gotowego produktu do Klienta – biletów na wydarzenie piłkarskie. W trakcie zawodów każda z drużyn musiała dostarczyć trzydzieści biletów do zamawiającego w ciągu 12 minut, przy czym każda wejściówka była zamawiana co dwadzieścia sekund.

„Firma” prowadzona przez grupę miała kilka departamentów – Customer Service, Front Office Employee, Back Office Employee, Quality Control, Registration Department, Courier oraz Team Leader. Każdy z elementów układanki był realizowany w innej lokalizacji firmy. Założeniem było dostarczenie biletu/produktu do Klienta w czasie mniejszym lub równym dwóch minut i przy zachowaniu 100% jakości.

W trzeciej rundzie udało nam się zbudować proces, który pozwolił na realizację zamówień ze 100% jakością, bilety docierały do Klienta zawsze na czas oraz zostały zoptymalizowane koszty wykonania zadania. W ciągu 12 minutowej rundy udało nam się wykonać wszystkie 30 zamówień z wymaganą jakością na kilkanaście sekund przed upływem czasu.

Zajęliśmy drugie miejsce ze średnim czasem 1:56 oraz 100% jakością. Co jest bardzo interesujące do pierwszego miejsca straciliśmy zaledwie 50 sekund, co jest to potwierdzeniem, że nawet dobrze zoptymalizowany proces można jeszcze poprawić; trzecie miejsca traciło do nas prawie półtorej minuty.

Jeśli będzie kolejna możliwość postaramy się o złoto!