News

Coder Dojo Łódź

Zapraszamy dzieci i młodzież na bezpłatne warsztaty z programowania, które organizujemy wraz z Fundacją CoderDojo Polska.

Jeśli masz w domu małego pogromcę nowych technologii, który każdą wolną chwilę spędza przed monitorem, a przy tym chcesz spędzić czas ze swoim dzieckiem, przyjdźcie razem na warsztaty CoderDojo.

• W CoderDojo za darmo pomagamy przyswoić podstawy programowania – pomagamy odkrywać nowe języki, aplikacje
i programy. Na dobry początek zajmiemy się Scratchem. A to wszystko w cyklu cotygodniowym.

• CoderDojo skierowane jest do dzieci
i młodzieży szkolnej, ale każdy może przyjść
i dla każdego znajdzie się miejsce!

• CoderDojo to nie zajęcia szkolne – nie ma tu zapisów, listy obecności, sprawdzianów – Ty decydujesz, czym się chcesz zająć, a my Cię w tym wspieramy.

Wszystko czego potrzebujesz to sprawny laptop i zasilacz.

UWAGA! Komputerowcy do lat 13 uczestniczą w zajęciach razem z rodzicami.

Aktualne informacje o zajęciach znajdziecie na naszym Twiterze https://twitter.com/CoderDojoLodz

oraz

na lokalnej stronie łódzkiego Dojo https://coderdojo.org.pl/lodz/

Fundacja CoderDojo powstała w 2013 roku
w Zambrowie. Od tego czasu, dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, otwarto 14 klubów w całej Polsce. Na cotygodniowych zajęciach spotykają się mentorzy: programiści, animatorzy, pasjonaci nowych technologii lub po prostu rodzice młodych hakerów oraz dzieciaki, które chcą zrobić ze swoimi komputerami coś więcej niż tylko grać w gry.

„W CoderDojo wierzymy w to, że wolność jest najlepszym środowiskiem do nauki” – mówi Kamil Sijko, założyciel CoderDojo w Polsce. „Naszym celem jest stworzenie takiej atmosfery, żeby dzieciaki chciały do nas przychodzić i uczyć się programowania. Mentorzy, którzy organizują spotkania są po to, by doradzać i wspierać. Wszyscy uczą się od wszystkich. To właśnie chcemy przekazać gościom naszego spotkania.”

Zajęcia odbywają się w salach udostępnionych dzięki uprzejmości lokalnych firm lub instytucji. Mentorzy są zawsze wolontariuszami, a udział w zajęciach jest bezpłatny. W Łodzi spotkania CoderDojo odbywają się w siedzibie CERI International przy ulicy Wersalskiej 6. Zapraszamy na nie programistów, animatorów i pasjonatów nowych technologii, którzy mogą zostać mentorami oraz rodziców i młodych miłośników informatyki, którzy chcą pochwalić się swoimi umiejętnościami programistycznymi, porozmawiać
z mentorami z całej Polski i dołączyć do społeczności CoderDojo. Spotkanie
i warsztaty są bezpłatne.
Nie obowiązują zapisy.