News

Commerzbank zatrudnia w Łodzi

 

Commerzbank, wiodący międzynarodowy bank z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach, otwiera wyspecjalizowaną placówkę Commerzbank AG w Polsce w Łodzi. W nowej jednostce Group Risk Controlling & Capital Management będą analizowane złożone i poufne dane.

"Analizując najlepsze europejskie lokalizacje dla naszego działu zarządzania ryzykiem, doszliśmy do wniosku, że Łódź to najlepsze miejsce, w którym odnajdziemy potrzebnych nam specjalistów. Choć Commerzbank do tej pory nie działał bezpośrednio w Polsce, to rynek ten nie jest nam zupełnie obcy. Od kilkunastu lat, w Lodzi działa mBank, jeden z wiodących banków w Polsce i członek Grupy Commerzbanku, będący zarazem pierwszym w pełni internetowym bankiem w Polsce. Ponadto w Łodzi mieści się również CERI International, kluczowa spółka należącej do Commerzbanku Grupy Delivery Center" – mówi Angeliki Krisilion, Divisional Head Risk Reporting & Provisioning in Group Risk Controlling & Capital Management. "Dzięki naszym kolegom z mBanku i z CERI mieliśmy od początku świadomość, że to właśnie Łódź może zaoferować zarówno świetnie przygotowane kadry, jak i korzystny dla biznesu klimat. Cieszymy się, że możemy rozpocząć naszą działalność w regionie, w którym działają już inne nasze marki" – dodaje Angeliki Krisilion.

W ramach działu Group Risk Controlling & Capital Management Commerzbanku planowane jest w Łodzi zatrudnienie początkowo około 60 specjalistów z dziedziny ryzyka. Poszukiwane są osoby z doświadczeniem, jak i absolwenci kierunków takich jak matematyka, informatyka, analiza danych, ekonomia. Obecnie trwa rekrutacja i szkolenia pracowników, a rozpoczęcie aktywności na pełną skalę planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku. Według specjalistów obszar zarządzania ryzykiem, to jedna z najbardziej przyszłościowych specjalizacji w bankowości, ściśle powiązana z nowymi technologiami i globalnymi rynkami finansowymi.

"Podejmując pracę w dziale Group Risk Controlling & Capital Management nasi specjaliści nie tylko będą mogli na atrakcyjnych warunkach dołączyć do drużyny wiodącego europejskiego banku, ale też z pewnością zdobędą takie umiejętności, które pozwolą im na bardzo szybkie rozpoczęcie kariery w międzynarodowej bankowości. Każdy pracownik, który do nas dołączy będzie objęty programami szkoleniowymi zarówno w Łodzi, jak i we Frankfurcie nad Menem. Zarzadzanie ryzykiem w Commerzbanku jest oparte o najbardziej zaawansowane metodologie." – mówi Dyrektor Oddziału Commerzbank Łódź Dorota Podgrocka-Stępien. "Cieszę się, że absolwenci ekonomicznych i matematycznych kierunków łódzkich uczelni znajdą pracę zgodną z kierunkiem wykształcenia w Łodzi. Nowi pracownicy w krótkim czasie staną się cenionymi specjalistami w obszarze ryzyka. Jako łodzianka jestem dodatkowo dumna, że w naszym mieście ma miejsce taka właśnie inwestycja Commerzbanku."

Aktualne oferty pracy:

The Risk Controlling Junior Specialist

Credit Risk Validation Senior Specialist

Risk Reporting Senior Specialist

Risk Applications Senior Specialist

Risk Validation Senior Specialist

Credit Risk IT Applications Senior Specialist

_____________________________

Commerzbank
Commerzbank jest wiodącym bankiem komercyjnych z oddziałami i biurami w ponad 50 krajach. Z dwoma segmentami działalności – prywatnym oraz małych klientów biznesowych, jak również klientów korporacyjnych, bank oferuje szeroką gamę usług finansowych, które starannie dopasowane są do potrzeb klientów. Commerzbank finansuje ponad 30 procent niemieckiego handlu zagranicznego i jest niekwestionowanym liderem w zakresie finansowania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Jednostki zależne Commerzbanku comdirect w Niemczech i mBank w Polsce są dwoma z najbardziej innowacyjnych banków internetowych na świecie. Posiadając około 1000 oddziałów Commerzbank ma jedną z najgęstszych sieci oddziałów w Niemczech spośród niemieckich banków prywatnych. W sumie, Commerzbank posiada ponad 16 milionów klientów indywidualnych, jak i 1 mln klientów biznesowych i korporacyjnych. Bank, który został założony w 1870 roku, jest reprezentowany na wszystkich głównych światowych giełdach. W 2015 roku wygenerował przychody brutto w wysokości prawie 9,8 mld Euro, zatrudniając około 51 300 pracowników.

mBank
mBank jest wiodącym bankiem w Polsce i członkiem  Grupy Commerzbanku, założonym  w 1996 roku (wcześniej BRE Bank). mBank jest czwartym co do wielkości bankiem w Polsce pod względem liczby aktywów obsługując 4,4 milionów klientów detalicznych I ponad 20 tysięsy klientów korporacyjnych w Polsce, a także 877 tysięcy klientów detalicznych w Czechach i na Słowacji. Oferuje bankowość detaliczną, korporacyjną oraz inwestycyjną, jak też inne usługi finansowe jak np. leasing, factoring, finansowanie nieruchomości komercyjnych, działalność maklerską, zarządzanie portfelem klienta zamożnego, finanse  przedsiębiorstw oraz doradztwo w zakresie rynków kapitałowych.

CERI International
CERI International Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie procesów biznesowych dla banków oraz instytucji finansowych. Obecnie w firmie rozwija się Centrum Kompetencji Inżynierii Oprogramowania. Należąc do Grupy Delivery Center Commerzbanku CERI International jest atrakcyjnym partnerem biznesowym na arenie międzynarodowej oraz stabilnym pracodawcą w Łodzi i w Białymstoku. Uzyskane certyfikaty ISO 9001 oraz ISO 27001 są potwierdzeniem wysokiej jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwa przetwarzanych danych. Firma jest członkiem Związku Liderów Sektora Usług Biznesowych (ABSL), Polsko-Niemieckiej Izby Gospodarczej (AHK) oraz ICT Polska Centralna Klaster.